Lázeňské a relaxační pobyty v Luhačovicích

Luhačovice a okolí

Kam vyrazit

Městské koupaliště
- v centru města, nabízí vodní radovánky pro děti i dospělé, stánek s občerstvením a převlékárny.

 

Luhačovická přehrada
- celá stavba má 17 m vysokou hráz a byla dokončena v roce 1930. Dnes slouží nejenom k ochraně před povodněmi, ale i jako významné centrum rekreace. V letních měsících je doslova v obležení turistů. Naši i zahraniční rybáři navštěvují vyhlášené jarní a podzimní rybářské závody a oceňují výborné podmínky pro rybolov. V přehradě najdete mimo ostatních ryb také vzácné sumčí albíny Lojzu a Kristýnu a jejich potomky.

 

Jezírko lásky

- malá přehradní nádrž postavená jako zásobárna vody pro lesní zvěř. Má rozměry 30 x 60 m a je hluboké asi 1 m. Oblíbené místo vycházek lázeňských hostů i obyvatel Luhačovic. Podle pověstí je pro štěstí v lásce, manželskou stálost a věrnost potřeba omočit v jezírku levý ukazováček.

 

Slovanské mohyly - vrch Krhova
- na tomto místě bylo nalezeno celkem 60 mohyl z 9. století, především skromných bez výbavy. Nebožtíci byli pohřbíváni buď na úrovni půdy nebo do hlubších hrobových jam, kostry zde nebyly nalezeny. V nejvybavenějším hrobě byl pochován bojovník - hlavou k severu, nohama k jihu. Mnoho nálezů bylo působením vlhké lesní půdy zničeno. V současné době jsou nálezy uloženy v Moravském zemském muzeu v Brně.

Pozlovice (3 km)
- dominantou obce je pozdně gotický kostel Sv. Martina, který byl v průběhu 18. století barokně přestavěn. V roce 1928 byla na říčce Olšavě vybudována přehrada, která v současné době slouží jako rekreační středisko s veškerým sportovním vyžitím.

 

Uherský Brod (13 km)
- patří k nejstarším sídlům jihovýchodní Moravy. Jeho počátky sahají až do 11. století, královské výsady získal o 200 let později. V 17. století během tureckých nájezdů a za třicetileté války utrpěl velké ztráty. Dnes tvoří Uherský Brod hospodářské a kulturní centrum kraje.
- Muzeum J. A. Komenského
- Hvězdárna v Uherském Brodě - pro veřejnost přístupná vždy v pátek ve večerních hodinách.
- Aquapark Delfín v Uherském Brodě - 25 metrový bazén, 91 m dlouhý tobogán, sauna, whirlpool a další vodní atrakce.

Slavičín (13 km)
- leží v JV části Vizovické vrchoviny. Dominantami města je barokní zámek z roku 1750 s anglickým parkem, postavený na místě staré gotické tvrze (veřejnosti nepřístupný). Původně gotický kostel sv. Vojtěcha ze 13. století byl po požáru v 18. století barokizován. Ve Slavičíně se nachází lesopark s dřevěnými sochami

Bojkovice (15 km)
- barokní kostel sv. Vavřince z roku 1651 - 1656.
- Zámek Nový Světlov - přestavěn v tudorském slohu s anglickým parkem a sousoším dominikánských světců. V jedné části zámku je umístěno muzeum Bojkovicka.

Zlín (26 km)
- můžete zde navštívit např. Hvězdárnu, Areál Baťových závodů, obuvnické muzeum, vilu T. Bati, zámek Zlín, Muzeum jihovýchodní Moravy a řadu dalších památek. Ve městě jsou samozřejmě také možnosti pro kulturní vyžití a sportovní vyžití.

 

Baťův kanál (30 km)
- v současnosti je využíván pouze jako turistická vodní cesta. Velmi oblíbené jsou pravidelné plavby na velkých výletních lodích či pobyt na hausbótu. K dispozici je také několik půjčoven lodí. Provoz na Baťově kanálu probíhá od 1. května do 28. října.

 

Zlín - Lešná (32 km)
  - areál nazývaný Lešná je spjat s rakouskou šlechtou Seilernů. Dnešní ZOO zůstává stále krásným bioparkem s největším počtem druhů ptáků v ČR a s dalšími zajímavými zvířaty (např. gorilami, lachtany, žirafami či tučňáky). Zachován zůstal i chov koní - lipicánů. Kouzelnou atmosféru vytváří především rozsáhlý zámecký park, přecházející v lesopark s četnými rybníčky a vodními nádržemi.
- Zámek Lešná se nachází v areálu zoologické zahrady Lešná. Nádherné interiéry zámku doplněné bohatými orientálními sbírkami přitahují dnes tisíce návštěvníků.

 

Uherské Hradiště (33 km)
- je odedávna přirozeným středem Slovácka - regionu proslulého svébytným folklórem, cimbálovou muzikou, dobrým vínem, překrásnými kroji a řadou zachovalých lidových tradic. Můžete zde navštívit nespočet památek, např. Matyášovu bránu, Starou radnici, Slovácké muzeum, židovskou synagogu, františkánský klášter a další.

 

Veselí nad Moravou (39 km)
- za návštěvu stojí vodní elektrárna vybudovaná přestavbou mlýnů, židovský hřbitov a synagoga nebo zámek a zámecký park s pomníkem generála Laudona.

 

Hrad Buchlov (45 km)
- byl založen ve 13. století jako strategicky obranná pevnost. Při prohlídce uvidí návštěvníci gotické i renesanční prostory, starou kuchyni s dobovým nádobím, barokní knihovnu, zbrojnici, gotickou kapli, velký rytířský sál. Navštívit mohou také egyptologické sbírky s mumiemi starými více jak 2000 let. V blízkosti hradu se nachází kaple sv. Barbory s rodinnou hrobkou rodu Berchtoldů a Petřvaldských.

 

 

Čertovy skály (46 km)
- jedná se o chráněný přírodní útvar z pískovce o délce asi 200 m a šířce asi 20 m. Ke skalám se váže několik lidových pověstí - o sázce mlynáře s   čertem, nebo o kouzelníkovi, který se zde zjevoval a obdarovával ve skalách chudé. Čertovy skály patří mezi nejnavštěvovanější skály Valašska.

 

 

Zámek Buchlovice (48 km)
- leží nedaleko majestátního hradu Buchtova a patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. V okolních zahradách můžete navštívit výstavu fuchsií, chovnou stanici dravých ptáků nebo vinný sklípek s tradičními moravskými víny.

 

Zdroj : Lázeňské pobyty.cz

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode